З 25 березня в Україні запроваджується літній час...

Дата: 21.03.2018 16:16

Фото без описуВ березні відбудеться переведення годинника на літній час. Зміна звичного графіка дня нерідко викликає стрес в організму (не менший стрес сьогодні - березневі кучугури снігу).

Переведення годинника в Україні відбувається двічі на рік — в останню неділю березня і останню неділю жовтня. У ніч з суботи на неділю о 03:00 ранку — це звичайний час, коли переведення годинників в Києві та по всій країні фіксують на зимовий або літній час відповідно.

Переведення годинника: історія питання

Уперше переведення годинників на літній і зимовий час запровадили в 1981 році з метою економії. Сезонне переведення годинників здійснюють більш ніж ста країн світу. Однак є країни, які вирішили відмовитись від сезонного переведення стрілок. Поки Україна переведення годинників здійснює, хоча законопроекти про скасування вже не раз вносилися на розгляд до Верховної Ради України, починаючи з 2012 року.

Наприклад, торік від переведення годинників відмовилась Туреччина. Тепер турки живуть відповідно до літнього часу. Ще раніше від задуму переведення годинників на літній час відмовились Японія, Китай, Казахстан, Киргизія і Росія.

Крім того, про бажання більше не переводити стрілки годинника вже заявили Фінляндія, Польща та Естонія. У багатьох країнах Європи також розглядають це питання.

На зображенні - фото Луганського автодору від 07.03.2018 "прибирання снігу на автодорозі Т1308 Старобільськ-Марківка"